RATAJCZAKA 35, POZNAŃ MAPA ZADZWOŃ: 691 797 447 LUB 691 797 449 MAMUTEK@MAMUTEK.EU

Warsztat laktacyjny

Warsztat laktacyjny

 

Niemal każda mama w Polsce deklaruje, że chce karmić piersią. Niestety większość mam po krótkim czasie rezygnuje z karmienia piersią na rzecz podawania mieszanki mlekozastępczej. WHO i Minister Zdrowia rekomendują karmienie piersią dziecka do drugiego roku życia. Rzeczywistość jednak jest zupełnie inna, a sześciomiesięcznych niemowląt karmionych piersią jest jedynie około 35%.

Dlaczego tak się dzieje? Jak tego uniknąć? Czy naprawdę połowa noworodków musi być dokarmiana już w pierwszych dobach życia? I czy to prawda, że można z dnia na dzień stracić pokarm, albo nie mieć go wcale? Czy istnieją wskazania do niekarmienia lub ograniczenia karmienia piersią? Czy karmienie musi boleć?

Opowiemy też co nieco o żywieniu mamy karmiącej, o najlepszych pozycjach do karmienia, o dostępnej pomocy w razie problemów.

ZAPRASZAM! Zajęcia prowadzi dyplomowana promotorka karmienia piersią po kursie w Centrum Nauki o Laktacji a także doula – Ilona Majdańska. Wsparciem z wiedzy medycznej w trakcie warsztatu  służy nieoceniona mamutkowa położna Dorota Sicińska 🙂

 

 

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress